Lze oddálit ejakulaci? Pánové, jde to!

Psychologové z Queenslansdské univerzity se před časem zaměřili na to, jak dlouho vlastně trvá pohlavní styk. Dle jejich výzkumu se průměrně jedná o 5,4 minuty, přičemž doba milostného aktu se pohybuje od 33 sekund do 44 minut. Faktem je, že na délce styku tolik nezáleží, protože důležitější je samotný průběh, nicméně půl minuty asi přeci jen partnerce stačit nebude. S předčasnou ejakulací mají v každém případě problém především mladí muži. Jenže orgasmus ve skutečnosti mohou oddálit. Ptáte se jak? Možností existuje více.

  • Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. K oddálení orgasmu může dobře posloužit trénink, tedy masturbace. Ta by měla trvat alespoň půl hodiny. Bude-li se blížit vyvrcholení dříve než za 30 minut, přestaňte a pokračujte až za chvíli.
  • Masturbace před sexem? Určitě ano! Možná to zní divně, ale jedná se opět o účinnou metodu. Vyvrcholení před pohlavním stykem snižuje vzrušení a navíc nějakou dobu trvá, než se vytvoří nový ejakulát.
  • Vleťte na to častěji, pomůže to. Při sexu jsou samozřejmě enormně důležité zkušenosti. V podstatě tedy platí přímá úměra – čím častěji budete mít pohlavní styk, tím déle bude trvat.
  • Přílišné vzrušení? Změňte polohu! Muži mají často rádi sex zezadu, ale právě tato a další polohy stimulují penis opravdu hodně. To sice obecně není na škodu, ale při potížích s předčasnou ejakulací ano. Zkuste proto jiné polohy, a to např. na koníčka.
  • Vsaďte na běžně dostupné přípravky. Nasnadě je vyzkoušet produkt jako Crilex, jehož složky mají kladný vliv na celkové sexuálním zdraví. Lovely Lovers Delay Gel pak dokonce dokáže penis částečně znecitlivit a umožňuje kontrolu doby pohlavního styku.
  • Používáte kondom? Pak zkuste jiný. Kondomy dnes existují v bezpočtu variant. Mimo jiné máte k dispozici i takové, jež znecitlivují žalud, což má samozřejmě opět vliv na oddálení orgasmu.