Chcete mít zdravé sperma?

Sperma je samozřejmě zásadně důležité pro početí. V posledních desetiletích ovšem počet spermií u mužů na Západě povážlivě klesá. Navíc nezáleží pouze na jejich množství, ale třeba také pohyblivosti. Jak tedy co nejúčinněji zvýšit zdraví spermatu?

Zařaďte do své stravy více ovoce a zeleniny

Že bychom měli jíst více ovoce a zeleniny, je všeobecně známá věc. A týká se i to i kvality spermií a plodnosti. Na tyto aspekty totiž mají vliv některé vitamíny (především C, D a E) a minerální látky (zejména mikroelementy jako selen či zinek).

Vyzkoušejte doplňky stravy pro zdravé sperma

Aktuálně jsou k dispozici také doplňky stravy s kladným vlivem na zdravé sperma jako např. Semmax Volume Caps. či RX Plus. Ty často obsahují nejen výše zmíněné účinné látky, ale třeba také Kotvičník, Ženšen či Macu, jež se rovněž kladně podílejí na mužské sexualitě a intimní zdraví.

Omezte legální a případně i nelegální drogy

Cigarety, alkohol, drogy... Tyto látky samozřejmě nemají na lidské zdraví pozitivní vliv celkově. A u mužů se to týká i kvality spermatu. Navíc musíme doplnit, že kladně rozhodně nepůsobí ani anabolika, která často užívají sportovci.

Začněte se aktivně hýbat

Pravidelná fyzická aktivita (bez anabolických steroidů) opět pomáhá s mnoha neduhy a podílí se rovněž na zdraví spermatu. Časté sezení navíc varlatům, a tedy i spermiím rozhodně neprospívá. Sledovat sport v televizi proto nestačí.

Hoďte se do klidu a vyrazte do přírody

Sperma „vyžaduje" i psychickou pohodu a kvalitní životní prostředí. Trávíte-li tedy celý život ve městě a zároveň na vás doléhá častý stres, na plodnosti se to může opět projevit pouze negativně.

Pomoci si můžete i pestrým sexuálním životem

Ne že by muže sex nebavil. V partnerských vztazích ovšem často intenzita pohlavního styku v průběhu let klesá. Jenže na zdraví spermatu se podílí i pravidelná sexuální aktivita, která udržuje tvorbu spermií (tzv. spermatogenezi) v „chodu".