Mýty o předehře, kterým rozhodně nevěřte

Každý z nás už v životě slyšel slušnou dávku mýtů o sexu. A týká se to také tajemnem opředené předehry. Říká se, že muži ji nechtějí, ženy bez ní nemohou dosáhnout orgasmu, nebo že je to zbytečná ztráta času. Zbourejte dnes všechny přežitky i mýty a staňte se na předehru expertem. Změní vám to (sexuální) život.    

Znáte hru tichá pošta? Když si můžete informaci pouze šeptat mezi sebou, většinou se pravda pokroutí jako paragraf. A o sexuálních předehrách si šeptáme hodně. Právě proto je v naší společnosti do dnešních dnů zakořeněných mnoho polopravd, které jsou někdy zábavné, ale často také trochu nebezpečné. Pojďme se na některé z nich podívat a navždy je uvézt na pravou míru! 

Předehra je zbytečná ztráta času

 Předehra nejenom zkvalitňuje sexuální prožitek pro všechny zúčastněné, ale také pomáhá zachovávat intimitu. A to nejenom fyzickou, ale také emocionální. S přibývajícími dětmi, náročnou prací či finančním stresem je udržení propojení mezi partnery daleko náročnější i při častém sexu. Proto si vyhraďte čas i na předehru, nebojte si pohrát si třeba se speciálními lubrikačními gely, lechtivými bičíky, maskami nebo jinými erotickými doplňky.     

Předehra musí začínat v posteli před sexem

Ženy se podle expertů častokrát cítí mnohem propojenější a tedy i připravenější na fantastický sex s muži, kteří jim ukazují svou něžnou stránku stejně jako tu vášnivou a drsnou. Můžou to být svůdné pohledy u večeře nebo příjemná odpolední masáž celého těla za použití afrodiziakálních vonných svíček, které vykouzlí nepřekonatelnou přitažlivost. Pak mezi partnery přestane záležet na tom, zda jsou v posteli nebo v nákupním centru, zda je ráno nebo večer. Chuť na sex si budou nečekanou předehrou udržovat neustále.   

Muži předehru nepotřebují

Myslet si, že muži nechtějí předehru, je celkem běžným nedorozuměním. I pánové však podle průzkumů občas potřebují dopomoct k erekci a nejspolehlivější cestou k ní je i kvalitní předehra. Pouze málo mužů řekne ne své partnerce oblečené v dokonale svůdném setu spodního prádla, který dokáže jemně odhalit více než zakrýt a rozburcuje mužské partie k divoké představivosti. 

Schopnost ženy dosáhnout orgasmu závisí výhradně na předehře

Stejně jako neplatí, že muži předehru obecně nechtějí, ani ženy ji nepotřebují pokaždé, když mají sex. Ženské tělo dokáže na erotické vlivy zareagovat často už do několika sekund a tak pouze záleží na tom, v jaké situaci k sexu dochází. Je sice dokázáno, že ženám trvá déle, než se nastaví na pohlavní styk mentálně, a proto často preferují třeba intimní masáže, ale nikde není psáno, že i žena si nemůže z času na čas užít „rychlovku“ úplně stejně, jako muž.  

Předehra musí být pouze fyzická

Definice předehry je hodně široká a nezahrnuje pouze fyzické dráždění. Měla by útočit na všechny smysly a může se týkat třeba mluvení, škádlení nebo pouze textování. Na některé lidi hodně působí barvy, květiny, svíčky nebo hudba, která umocňuje sexuální zkušenost. Svádět se však dá i čichem, a to pomocí feromonů pro muže i pro ženy. Tyto esence nebo parfémy pro zvýšení sexuální přitažlivosti mohou působit jako dokonale smyslná a hlavně voňavá předehra. Jste na ni připraveni?