Proč ženy nemívají chuť na sex? Důvodů existuje mnoho!

Sexuální život je jedním z důležitých koření vztahu. Jenže někdy na něj prostě jeden z partnerů nemá chuť, čímž často trpí ten druhý. Ačkoli se v některých případech jedná o muže, chuť na sex asi ve větší míře chybí ženám. Důvody přitom mohou být rozličné. Předně si je nutné uvědomit, že tvrzení „bolí mě hlava" nemusí být jen výmluvou, ale může jít o skutečnost. Na vině je velký pracovní zápřah, stres nebo únava. Když se navíc přidá stereotyp v posteli, partnerské hádky, ale také stárnutí a nespokojenost s vlastním tělem či menopauza, je celá věc ještě výrazně složitější.

Jak na tyto problémy vyzrát?

Pokud chcete, aby vztah začal zase klapat po všech stránkách, samozřejmě je třeba aktivní přístup. Strkat hlavu do písku totiž ještě nikdy nikomu nepomohlo. Vždy ale záleží na tom, co je konkrétné příčinou toho, že žena nemá na sex ani pomyšlení.

  • Je-li toho na ženu moc, protějšek by se jí měl pokusit ulehčit, tedy např. více pomoci v domácnosti. Možná ale postačí, když si oba partneři pořádně promluví a vše si vyříkají.
  • Vyzkoušet lze i některé ověřené přípravky jako např. Maca Fresh Women. Její jedinečné složení totiž umí podpořit ženskou sexualitu, fyzické a psychické zdraví, ale také zmírnit příznaky menopauzy.
  • Pokud může za problémy sexuální rutina, partneři by o tom měli vědět a snažit se pohlavní styk ozvláštnit. Mohou vyzkoušet nezvyklé polohy či místa, ale třeba také sexy svůdné prádlo a erotické pomůcky.
  • Když ve vztahu vše neklape, samozřejmě se jedná pro sex o překážku. Urovnat často malicherné spory se tedy může projevit jen kladně, a to i v ostatních aspektech soužití.
  • Mnohým ženám samozřejmě vadí, když jejich tělo začne stárnout. Proto by si měly uvědomit, že nikdo nemládne. Alespoň částečným řešením však může být i pravidelná fyzická aktivita.