Slabá výdrž při sexu? Poradím vám, co a jak.

Předčasná ejakulace je problémem, který je spojován zejména s mladšímu muži. Nedostatek zkušeností (a s tím spojená stydlivost) je skutečně nejčastější příčinou slabé výdrže při sexu. Definice však není tak úplně jednoduchá. Za příliš krátkou soulož je obecně považován pohlavní styk, který je kratší než 3 minuty. Někteří muži nicméně vyvrcholí již při zavedení penisu do pochvy a další dokonce ještě před tím, čímž samozřejmě trpí jak oni, tak i jejich protějšky.

Jak oddálit ejakulaci? Možností existuje několik

Otázka, jak vydržet déle při sexu, je velmi zajímavá. Stejně jako v případě mnoha jiných problémů je důležitá především psychická pohoda. Předčasná ejakulace je zcela běžný fenomén, takže se není zač stydět. Pokud se však délka pohlavního styku ne a ne prodloužit, lze navštívit sexuologa, vyzkoušet některé speciální techniky (např. Kegelovy cviky), ale i změnu polohy během soulože. Opatřit si je koneckonců možné rovněž znecitlivující kondomy.

Efektivní bývají také různé produkty k oddálení ejakulace. Aktuálně je velmi populární např. doplněk stravy Crillex a další účinný přípravek se jmenuje RX Plus, tyto doplňky stravy obsahují látky, které mají kladný vliv na mnoho z příčin předčasné ejakulace. Všeobecně oblíbené jsou nicméně i nejrůznější gely. Za všechny jmenujme alespoň intimní lubrikant Lovely Lovers Delay. Zkrátka a dobře proti předčasné ejakulaci lze bojovat mnoha různými způsoby. Ne všechno jsou ale stejně bezpečné!

Není všechno zlato, co se třpytí

Ačkoli se říká, že tonoucí se stébla chytá, na internetu je možné narazit na řadu výrobků, jejichž používání bychom vám v žádném případě nedoporučovali. V delším časovém horizontu by vám totiž mohly způsobit nemalé zdravotní obtíže. Vždy tedy dbejte na to, aby byl daný produkt řádně notifikován a v nejlepším měl Certifikát bezpečnosti od Státního zdravotního úřadu. Kosmetické produkty by měly být dermatologicky testované. Jen tak budete moci pomýšlet na oddálení ejakulace bez negativních důsledků.