Speciální lubrikační gely pro ženy i pro muže

Chcete si zpříjemnit intimní chvíle? Vyzkoušejte speciální lubrikační gely!

Lubrikační gely neboli lubrikanty jsou kosmetické výrobky, které slouží primárně ke zvlhčení pohlavních orgánů při sexuálním styku. Využití lubrikačních gelů je běžné nejen při klasickém pohlavním styku, ale využívají se často při análním sexu, při hrátkách se sexuálními pomůckami, při masturbaci nebo při intimní masáži. Aktuálně jsou na trhu navíc k dispozici i různé speciální lubrikační gely s obsahem aktivních látek, které určitě stojí za to vyzkoušet.

Speciální lubrikační gely pro ženy i pro muže

Za speciální lubrikanty bývají většinou považovány aromatizované produkty nebo produkty obsahující přidané aktivní složky. Jako příklad můžeme uvést např. lubrikant Lovely Lovers Aloe vera Lube, který obsahuje látku Aloe vera. Tato složka zklidňuje podráždění, působí antibakteriálně a protizánětlivě. Dalším příkladem pak může být přípravek Lovely Lovers Potency Gel, jenž díky aktivním přírodním látkám nejen zvlhčuje, ale zároveň podporuje erekci. Jiné speciální lubrikační gely mohou sloužit i ke snadnějšímu dosažení orgasmu, k oddálení ejakulace nebo například k získání větší erekce díky lepšímu prokrvení penisu..

Jaké vlastně existují typy lubrikačních gelů?

Jsou základní dva typy lubrikačních gelů, a to gely na vodní bázi a gely silikonové. Výhodou gelů na vodní bázi je hlavně to, že méně dráždí, nejsou mastné, nezanechávají skvrny a mohu se používat s erotickými pomůckami, jsou také vhodnější na intimní masáž neboť se vsáknou do kůže. Silikonové gely mají větší výdrž než ty na vodní bázi, tudíž lépe a dlouhodoběji zvlhčují. Nedají se však používat s erotickými pomůckami neboť by je mohly poškodit. Doplňme, že lubrikační gely včetně speciálních nepatří ani zdaleka k nejdražším sexuálním pomůckám. Pokud si tedy chcete zpříjemnit intimní chvíle bez větších výdajů, jedná se asi o nejlepší možné řešení. Ostatně je můžete vyzkoušet a uvidíte sami.