7 kroků k lepšímu sexuálnímu životu i ve vyšším věku

Zvyšování věku se často projevuje i v našem sexuálním životě. V organismu klesá hladina hormonů, nervový i krevní oběh, co může způsobovat nejen erektilní dysfunkci, ale také vaginální bolesti a jiné potíže. I s nimi se však dá velmi účinně bojovat. Dnes vám dáme 7 tipů, jak na to. 

Vzdělávejte se 

Dnes naštěstí najdete množství materiálů, ze kterých se můžete naučit něco nového. Zjistěte, co na vaše problémy říkají odborníci, jaké zkušenosti mají jiní lidé. Zjistěte si, jaké jsou nejnovější trendy v rámci léčby a buďte před problémy o krok napřed. 

Používejte lubrikaci

Vaginální suchost, která se projevuje hlavně v menopauze, nemusí být až tak velkým problémem, jak se na první pohled zdá. Dnes již existuje spoustu lubrikačních gelů či tekutin. Vyzkoušet můžete ty s krásným aroma, extra kluzké preparáty nebo třeba gely se schopností prodloužit sexuální styk

Sepište si své fantazie

Pokud se vaše chuť k sexu snižuje, zamyslete se nad tím, co vám ji v posledním čase dokázalo navrátit. Vzpomeňte si na lechtivou scénu z filmu nebo z knihy a popište ji na papír. Objevovaly se v ní elegantní kostýmky nebo luxusně navržené spodní prádlo? Zakupte si něco stylového taky a uvidíte, jak to vašim postelovým chvílím pomůže. 

Zkuste relaxovat

Před pohlavním stykem dělejte s partnerem jiné aktivity. Uvařte si třeba večeři při afrodiziakálních svíčkách, udělejte si vzájemnou masáž, která bude ke svému konci i erotická za použití speciálních masážních gelů. Nebo si třeba zahrajte jemně erotickou hru, která vás bude oba bavit. 

Používejte hračky

Nikdy nejsme natolik staří, abychom si přestali hrát! A to platí i při intimních záležitostech. Hlavně u nich! Dopřejte si třeba na začátek pouze jemně erotické pomůcky, jako jsou klapky na oči, vibrátor nebo malý bičík. Pokud se vám to zalíbí a pomůže to navodit tu správnou atmosféru, můžete pokračovat i s pouty a dalšími pomůckami.       

Dotýkejte se

Praktikujte doteky. Každým dotekem jste totiž blíže ke svému partnerovi a navazujete tak opět na fyzickou blízkost, která je úzce propojena se sexuálním apetitem. Zjistěte, jaké doteky má ráda vaše polovička, snažte se vcítit do jeho nebo její kůže. Kromě klasických masáží si dopřejte i ty intimní se správnými pomůckami a jistě to pro vás bude skvělý zážitek.    

Cvičte s Kegelem

Muži i ženy dokáží zlepšit své sexuální zdraví pomocí procvičování svalů pánevního dna. Kegelovy cviky se provádí jednoduše - pouze zkuste napodobit silné zadržování moči na deset sekund po deset opakování. Takto lze cvičit kdekoliv. V práci za stolem, v autě, u večeře s přáteli nebo v řadě v obchodě.