Od neuspokojené ženy k nespokojené ženě je jen krůček

Jak se pozná, že muž v posteli nestačí?

Sexuální problémy bohužel stále zůstávají pro značnou část společnosti tabu. Slabá sexuální výdrž a nedostatečně silná erekce přitom trápí nejen samotné muže, ale také jejich partnerky. Pokud má žena navíc větší sexuální apetit než muž, celý problém může přerůst do gigantických rozměrů.

Na vině přitom nejsou jen muži, kteří si nemusí vždy uvědomovat, že jejich sexuální výkonnost, a potažmo kvalita a délka sexu partnerkám nevyhovují. Právě žena by měla umět překonat stud či strach z poranění muže a přimět jej ke společnému hovoru o problému.

Místo toho jsou sexuální potíže často přecházeny mlčením a ignorací, což má pro vztah zhoubné důsledky. Sexuální neukojenost a nespokojenost ženy nezřídka dovádí k nevěrám, od nichž je už malý krok k rozchodům a rozvodům.

Smutná bilance, zvláště když zvážíme, kolik je dnes k mání kvalitních, zdravotně ověřených přípravků, které pomáhají eliminovat únavu, vyčerpání, špatnou činnost cév a další faktory, které negativně ovlivňují, a tím i způsobují nedostatečnou výkonnost či erektilní dysfunkce.

Pokoušet se stanovovat limity, kdy je sexuální výkonnost v normě a kdy už ne, je jistě naivní, ba nemožné. Přesto některé studie uvádějí, že pro kvalitní, tj. oba partnery uspokojující sexuální styk by mělo dostačit 7–13 minut. A co vy? Dosahují vaše sexuální radovánky alespoň dolní hranice? 

 

Erekce – citlivé téma, o kterém je nutné mluvit

Ani v případě, že váš sex trvá méně než 7 minut, nemusí to znamenat, že je s vaším intimním životem něco v nepořádku.

Základním měřítkem zůstává to, zda vás oba milování dostatečně uspokojuje. Jestliže tomu tak není, poznáte to z jeho/její nevůle k sexu, podrážděnosti nebo špatné nálady. V nejlepším případě se však o problému jeden z vás svěří tomu druhému. Velká úloha přitom leží na bedrech ženy. Aby muži prozradila, že jeho schopnost dosažení či udržení erekce není v normálu, obvykle k tomu potřebuje značnou dávku odvahy.

Problémy s erekcí představují zřejmě nejčastější příčinu slabé výdrže. Současně však jde o tuze citlivé téma, jemuž se řada trápících se mužů vyhýbá. Bohužel. Zatímco některé páry řeší to, že vinou mužovy slabé výdrže ani ona, ani on nedosahují orgasmu, mnohé dvojice se k samotnému pohlavnímu aktu vůbec nedostanou. Některé průzkumy uvádějí, že bez sexu žije až 20 % českých párů.

 

Důvody slabé sexuální výkonnosti, výdrže a jak na ně ...

Na počátku řetězce vedoucího k sexuálnímu poustevničení stojí často velmi prozaické důvody: nedostatek času, přepracovanost, vyčerpání, stres, útlum fyzických sil nebo špatné zdraví a z toho plynoucí nechuť k sexu. Moderní doba a s ní spojená honba za kariérou a materiálním bohatstvím zanechávají velké rány na našem intimním životě a rozkládají partnerské svazky jako mor.

Bez nadsázky lze říci, že pokud se muž stará o své zdraví, dopřává si dostatek pohybových aktivit (včetně sexu), dbá o přísun vitamínů a potřebných látek, relaxuje a odpočívá, s největší pravděpodobností se mu sexuální potíže, jako jsou nedostatečná sexuální výkonnost a slabá erekce, vyhnou.

Jako pomocníci při prevenci i aktivním boji proti sexuálním dysfunkcím poslouží kvalitní, certifikované doplňky stravy s přírodními látkami, které podporují zdravou funkci svalů, dodávají tělu potřebné vitamíny B, C, posilují fyzické zdraví a stejně blahodárně působí na lidskou psychiku.

Mezi mužskou sexuální výkonností a spokojeností partnerů ve vztahu existuje silná propojenost. Zatímco zdravý sexuální život partnerský svazek posiluje, nedostatečná výdrž v sexu a problémy s erekcí jej naopak rozkládají, vedou k nedůvěře a nezřídka končí nevěrou či rozchodem. Stabilnější erekce a lepší sexuální vitalita je přitom snem nemalého procenta českých mužů i jejich partnerek.

Sexuální problémy mají řadu různých příčin, ale naštěstí i způsobů, jak jim účinně předcházet a jak je řešit. 

Fyzická a psychická únava 

Při dnešní přepracovanosti a přetlaku není divu, že muži často nenacházejí chuť na sex, natož sílu a vůli jej realizovat. Fyzická a psychická „vyšťavenost“ představují významné faktory negativně ovlivňující sexuální apetit a elán.

Únava je totiž doprovázena nedostatečným přísunem vitamínů B6, B12, vitamínu C a dalších látek, jež mužské tělo potřebuje pro dobrou kondici, a potažmo i sexuální vitalitu. 

Stres a psychické problémy

Dílčí selhání v sexu (kvůli nedostatečné erekci, předčasné ejakulaci, slabé sexuální výdrži, vyčerpání aj.) mohou spustit hotový kolotoč dalších neúspěchů, jež ústí v panický strach muže ze sexu.

Výsledkem jsou v lepším případě nechuť a odpor k sexu, v horším i vážné deprese. 

Špatná životospráva

Nedostatek pohybu, nezdravý způsob stravování, holdování alkoholu a cigaretám, nadbytek stresu, ale třeba i užívání léků na vysoký krevní tlak či antidepresiv ovlivňují naše sexuální zdraví víc, než jsme si vědomi.

Změna jídelníčku, tělesná aktivita a dostatečný přísun vitaminů a dalších tělu prospěšných přírodních látek tak nabízí tu nejjednodušší cestu k prevenci i zlepšení intimního zdraví.

Přehled doporučených produktů na lepší sexuální výkon a podporu erekce naleznete zde.