Zvýšení libida u žen aneb jak vyzrát na frigiditu

Nemusíme asi zdůrazňovat, že pohlavní styk bývá kořením většiny partnerských vztahů. Když tedy v ložnici něco neklape, obvykle se jedná o závažnou překážku vzájemného soužití. Zatímco muži mohou mít problémy s erekcí anebo předčasnou ejakulací, především u žen hrozí celkové snížení libida neboli sexuální touhy. To může mít celou řadu příčin (viz níže). Faktem ale je, že důsledkem může být frigidita (nechuť k sexu), která se často projevuje neschopností vzrušení a orgasmu.

Jaké jsou příčiny frigidity u žen?

Faktorů, které se podílejí na snížení libida, existuje velké množství. Příčiny totiž mohou být jak fyzické, tak psychické. V prvním případě se jedná o různé nemoci, celkovou únavu či užívání léků, ale roli může hrát i složitý porod nebo potrat. Podstatným psychickým faktorem je zase stres, jenž bývá vyvolán přepracovaností, konflikty s partnerem anebo smutkem. Ať už jsou však příčiny jakékoli, důsledkem je snížení produkce hormonů folitropinu a lutropinu, které jsou přímo „zodpovědné" za tvorbu pohlavních hormonů, u žen tedy např. estrogenu.

Zvýšení libida u ženy a snazší dosažení orgasmu

Mnozí muži si kladou otázku, jak uspokojit ženu. V tomto ohledu je obecně každá rada drahá. Pokud má ovšem jejich partnerka ještě navíc potíž s frigiditou, orgasmu skutečně jen tak nedosáhne. Naštěstí však existuje hned několik řešení, jak zvýšit libido u ženy. Možností je samozřejmě navštívit odborníka, ale pomoci může i celkové snížení stresu (např. za pomoci masáží) anebo některé účinné látky. K dispozici jsou navíc různé přípravky, které patří mezi velmi efektivní při nechuti k sexu.

Tip na závěr: konkrétně vám můžeme doporučit populární doplněk stravy Femm Passion Libido Caps, jenž obsahuje látky s kladným vlivem při sníženém libidu a projevech menopauzy, anebo intimní lubrikant Lovery Lovers LibidoUp gel pro lepší prožitek a snazší dosažení orgasmu.