Jaké erotické pomůcky používají Češi nejraději?

Různé pomůcky pro lepší sexuální prožitek jsou využívány odedávna. V dávných staletích byla populární především různá afrodiziaka. Později se však začaly přidávat další a další erotické pomůcky. Skutečný boom sice nastal teprve ve 20. století, za to šel jejich vývoj velmi rychle kupředu. V současné době si tak mohou partneři v ložnici okořenit sexuální život za pomoci nejrůznějších produktů. Jaké z nich jsou ale u nás aktuálně nejoblíbenějších a kolik za ně ročně Češi utratí?

Hitem jsou afrodiziaka, vibrátory či erotické prádlo

Slušelo by se říci: „jak na počátku, tak stále". Dle statistik prodeje v ČR totiž mezi nejoblíbenější erotické pomůcky neustále patří afrodiziaka, tedy prostředky k povzbuzení sexuálního vzrušení a libida. Za všechny můžeme jmenovat přípravek Maca Fresh Energy, což je extrakt z macy (Lepidium meyenii), guarany a kofeinu. Tyto látky mají kladný vliv na energii a intimní zdraví. Češi ovšem rádi kupují také další erotické pomůcky. Jedná se např. o vibrátory, které byly dříve těžké a nemotorné, ale dnes už jsou mnohem praktičtější. Velmi prodávané je také erotické prádlo a velký nárůst prodeje zaznamenaly i pomůcky pro sadomasochistické hrátky, tedy třeba pouta či bičíky.

Kolik Češi za erotické pomůcky každoročně utratí?

V posledních desetiletích padla kolem sexuality mnohá tabu a navíc došlo k rozšíření e-shopů. I díky větší anonymitě on-line nákupu a 100% diskrétnímu zaslání Češi utratí každoročně na internetu za erotické pomůcky zhruba 300 milionů Kč! Nejvíce přitom logicky nakupují v období Vánoc, neboť mnozí lidé poznali kouzlo dárků s erotickou tématikou. Vzhledem k tomu, že se tyto svátky kvapem blíží, jako tip na závěr pro vás máme vánoční kostým Starlett Chemise – Obsessive. Tato elegantní košilka v černém odstínu se totiž může stát výtečným překvapením pod stromeček.