Probuďte ve vztahu ztracenou vášeň

Znáte to určitě všichni. Nekonečný koloběh pracovních a domácích povinností, který zahalí i kdysi vášnivý vztah do neprostupné mlhy všedního stereotypu. Zamilovanost už dávno zmizela, komunikace ve vztahu se zúžila jenom na provozní záležitosti týkající se dětí a domácnosti, na něžná slůvka, svůdné pohledy a kradmé doteky nezbývá čas ani chuť. Sex si odbudete každou středu jako nezbytnou manželskou povinnost a ze všeho nejvíc se těšíte, až se pořádně vyspíte. Když máte náhodou nějaký čas, brouzdáte po sociálních sítích a obdivujete nevšední životy svých přátel, nebo hrajete nekonečné hry na mobilním telefonu. Podvědomě sice tušíte, že na vztahu se musí pracovat, ale už vám na to buď nezbývá energie, jste pohodní nebo nevíte, kde vlastně začít. Jenomže jakmile toto všechno vyprchá, jste na nejkratší cestě k rozchodu. Stačí, když se pak v zaměstnání objeví nová kolegyně nebo kolega, který vám dá to, na co už jste ve vztahu rezignovali, a problém je na světě. Jenže i takový zářivý vztah sklouzne časem do stejného stereotypu, pokud na něm nebudete pracovat. Ocitnete se ve stejné situaci, jen s někým jiným.

A co tedy dělat, aby vášnivý vztah neupadl v zapomnění?

Aspoň jednou měsíčně požádejte babičky, aby vám pohlídaly děti, a vy jste měli s vaším partnerem na sebe několik hodin času. Pokud máte babičky daleko, zkuste si najít paní na hlídání. Taková malá investice se vám mnohonásobně vrátí. Nezapomeňte se domluvit, že během vašeho rande nebudete probírat ani děti, ani domácnost a pokud možno si vypněte mobilní telefony. Věnujte se jen sami sobě jako v úplných počátcích vašeho vztahu, kdy jste měli své polovičky plnou hlavu, a nic jiného vás nezajímalo.

Nevšední zážitek

Jedním z tipů na nevšední zážitek, který vám pomůže probudit ve vztahu ztracenou intimitu a vášeň, může být schůzka v hodinovém hotelu nebo v soukromém wellness. Nepředstavujte si pod tím jeden na červeno vymalovaný pokoj s vrzající postelí, kde se za den vystřídá deset párů, ale apartmán se saunou a vířivkou nasvícený tlumeným světlem. Relaxace v sauně a v barevně nasvícené vířivce dá odpočinout vašemu tělu. Nalijte si šampaňské, dejte si k němu čerstvé jahody a popovídejte si jako za starých časů. Zasmějte se spolu, protože i společný smích neuvěřitelně sbližuje.

Probuzení smyslů můžete podpořit prostřednictvím účinků afrodiziak. Pokud právě nemáte chuť konzumovat například zázvor, jehož afrodiziakální účinky jsou všeobecně známé, zkuste afrodiziakální vonné svíčky z řady Magnetifico, které vám pomohou navodit intimní atmosféru. Můžete vyzkoušet i afrodiziakum v tekuté formě, například SexUp, které obsahuje velké množství bylinných afrodiziakálních extraktů. Nemusíte se toho obávat, jedná se o doplněk stravy s Certifikátem zdravotní bezpečnosti od Státního zdravotního ústavu.

Pokud jste příliš ostýchaví, jděte do kina, kde se můžete jeden druhého kradmo dotýkat, nebo si běžte společně zatančit, protože nic nesbližuje tak, jako tanec. Nebo se přihlaste na kurz, kam budete chodit pravidelně a tanec si pak vyzkoušejte i doma za světla svíček.

Uvidíte, že po takovém společně stráveném večeru získá váš vztah do plachet čerstvý vítr. Jen ho nenechte utišit a na vztahu dál pracujte.